Výběrová řízení

19. 06. 2024
Psychologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici PROJEKTOVÝ, FINANČNÍ MANAŽER OP / MANAŽERKA OP.

Psychologický ústav AV ČR, v. v. i. v současné době spravuje projekt NPO Exceles a projekt OP JAK. Zároveň úspěšně aplikoval několik projektů ve výzvě OP JAK a připravuje se na další výzvy.

Hledáme proto posilu na komplexní pozici:

PROJEKTOVÝ, FINANČNÍ MANAŽER OP / MANAŽERKA OP

Výše úvazku: 1
Místo výkonu práce: Brno, Praha
Pracovní smlouva: na dobu určitou do konce roku 2028

Náplň práce:

  • Vedení a zodpovídání za realizaci přijatých projektů OP JAK – tj. komunikace a nastavení administrativních procesů v rámci celé Hospodářské správy a úzká spolupráce s vědeckými garanty projektů za věcné plnění projektu
  • Odpovídá za finanční řízení projektů, plnění rozpočtových plánů během realizační fáze a fáze udržitelnosti
  • Odpovídá za kontrolu a plnění úkolů vyplývajících ze schváleného projektového plánu, harmonogramu a rozpočtu projektu, za zpracovávání žádostí o platby či změny vč. příslušné účetní agendy a řízení výkaznictví
  • Sestavuje průběžné a závěrečné zprávy o realizaci projektu ve spolupráci s řešitelským týmem
  • Odpovídá za plán a plnění výběrových řízení a alokaci lidských zdrojů v projektu
  • Komunikuje s poskytovateli dotace a s projektovými specialisty na partnerských institucích
  • Zpracovává a archivuje projektové dokumenty

Požadujeme:

  • Vzdělání VŠ/SŠ (ekonomického směru výhodou)
  • Zkušenost s přípravou, administrativou a projektovým nebo finančním řízení operačních programů
  • Výhodou je orientace v národních programech podpory výzkumu a vývoje např. (OP VVV, GAČR, TAČR) i v programech EU (např. Horizon Europe)
  • Aktivní znalost angličtiny, zejména schopnost plynule psát a číst anglické texty
  • Výborné komunikační schopnosti a schopnost spolupráce
  • Výborná znalost práce na počítači (Excel, Word), práce s internetem, znalost programů MS2014+/MS2021+ výhodou
  • Samostatnost, pozitivní a proaktivní přístup k práci
  • Znalost prostředí VVI výhodou

Nabízíme:

  • Pracovní smlouva na dobu určitou se zkušební dobou a možností prodloužení
  • Práci na plný úvazek
  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce, zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • 5 týdnů dovolené
  • Zajímavou práci v neformálním a přátelském kolektivu,
  • Flexibilitu práce: flexibilní pracovní doba a možnost částečně využívat home-office,
  • Zaměstnanecké benefity: stravenky, penzijní připojištění.
  • Podporu vzdělávání, školení, kurzů,
  • Možnost dalšího kariérního růstu.

Předpokládaný nástup: od 1.9.2024, případně dle dohody.

Nabídky spolu se životopisem a motivačním dopisem, ve kterém popište své dosavadní zkušenosti s projekty OP, zasílejte v elektronické podobě na adresu doc. PhDr. Martina Hřebíčková, Dr., DSc., e-mail: martina@psu.cas.cz, a zároveň na e-mail: ivona@psu.cas.cz.

Případné dotazy směřujte prosím rovněž na tuto kontaktní adresu.