Výběrová řízení

25. 07. 2024
Ústav fyziky atmosféry AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Pomocná vědecká síla - student magisterského studia.

Náplň práce:

Vybraný kandidát se stane členem týmu Oddělení kosmické fyziky ÚFA AV ČR a bude pracovat na analýze dat sondy Solar Orbiter.  Pracoviště má dlouholetou historii v kosmickém výzkumu, včetně vývoje československých a českých družic MAGION a řady vědeckých přístrojů pro výzkum blízkého vesmíru. V současné době pracujeme na několika projektech ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA), francouzskou kosmickou agenturou CNES.

Požadavky:

  • Bakalářské vzdělání v oboru fyzika
  • Orientace v problematice kosmické fyziky se zaměřením na experimentální výzkum slunečního větru
  • Znalost programování
  • Dobrá znalost angličtiny
  • Zodpovědnost, ochotu učit se novým věcem a nadšení pro věc.

Nabízíme:

  • zajímavou a rozmanitou tvůrčí práci
  • možnost profesního růstu;
  • flexibilní pracovní dobu, práce na zkrácený úvazek

Přihlášky posílejte elektronicky na adresu os@ufa.cas.cz. Přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis a stručný motivační dopis.