Výběrová řízení

16. 10. 2023
Ústav informatiky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Administrativní pracovník projektu financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský – Špičkový výzkum - Ref. č. 2023/18.

Ústav informatiky AV ČR, v. v. i. byl úspěšný v rámci prestižní výzvy Špičkový výzkum Operačního programu Jan Amos Komenský. V roli příjemce podpory bude v období 1. 1. 2024 – 30. 6. 2028 realizovat projekt Dynamika mozku / BRAin DYnamics (BRADY) a vést konsorcium zahrnující výzkumné týmy 3 partnerských institucí (Univerzita Karlova, České vysoké učení technické, Národní ústav duševního zdraví).

Projekt je zaměřen na rozvoj výpočetních modelů mozkové aktivity, které zachycují dynamiku mozku v různých časových měřítkách. Cílem projektu je v České republice rozvinout výzkum v oblasti aplikovatelné výpočetní neurovědy, zejména prostřednictvím provádění špičkového výzkumu, posilování vazeb na špičková zahraniční pracoviště, rozvojem personálních kapacit zapojených výzkumných týmů a posílením jejich experimentálních a výpočetních kapacit.

Pro administrativní zajištění tohoto projektu vyhlašujeme výběrové řízení na pozici „Administrativní pracovník projektu“.

Předpokládaná náplň práce:

  • administrativní podpora související s realizací projektu,
  • podpora výzkumného  týmu  vedeného  odborným manažerem projektu,
  • spolupráce s hlavním manažerem projektu a finančním manažerem,
  • administrativní kroky k zajištění průběžných zpráv o realizaci projektu,
  • shromažďování dokumentace od všech partnerů projektu,
  • příprava podkladů ke kontrole či auditu projektu,
  • dokumentace z realizace projektu (evidence, archivace),
  • spolupráce s odděleními uvnitř instituce,
  • spolupráce s administrativními pracovníky ostatních partnerů projektu,
  • komunikace s dodavateli a dalšími institucemi,
  • řešení dalších organizačních úkolů.

Kvalifikační požadavky:

  • vysokoškolské/univerzitní vzdělání (eventuálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou),
  • velmi dobrá znalost AJ a ČJ v ústní i psané formě,
  • dobrá uživatelská znalost MS Office či odpovídajícího balíku kancelářských aplikací,
  • výhodou: znalost akademického prostředí, zkušenost s administrativou v oblasti vědy a výzkumu, orientace v oblasti financování vědy a výzkumu včetně nástroje ISKP / ISKP+.

Další požadavky:

  • osobnostní předpoklady: pečlivost, odpovědnost, flexibilní přístup, týmový duch;
  • dobré komunikační a organizační schopnosti;
  • schopnost samostatného a systematického řešení úkolů / problémů;
  • pozitivní osobnost, zájem učit se novým věcem a využívat nové technologie.

Nabízíme:

  • smysluplnou práci na prestižním projektu výzkumu a vývoje,
  • stabilní zaměstnání se zázemím špičkové výzkumné instituce,
  • perspektiva pokračování zaměstnání po ukončení projektu,
  • plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku - min. 0.5 FTE),
  • práce v mezinárodním kolektivu a možnost získání mezinárodních kontaktů,
  • možnost získání zkušeností s organizací mezinárodních akcí,
  • získání zkušeností z akademického prostředí,
  • rozšíření znalostí týkajících se zajištění a realizace projektů,
  • příjemné prostředí s týmovým duchem,
  • perspektiva kariérního růstu,
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, příspěvek dle volby (na dovolenou, na penzijní/životní připojištění, na sport/kulturu/volný čas), měsíční příspěvek na stravování, odměny, flexibilní začátek/konec pracovní doby, dle domluvy individuální rozvržení pracovní doby a možnost občasné práce z domova (Home Office), vlastní organizace náplně práce, možnost umístění dětí do AV školky (přímo v budově ústavu),
  • možnost školení, vzdělávacích a profesionálních zdokonalovacích jazykových kurzů (většina světových jazyků, různé úrovně, probíhá přímo v budově),
  • pracoviště v blízkosti stanice metra C – Ládví,
  • vlastní parkoviště a prostory pro umístění kol.

Další informace a požadované dokumenty:

Místo výkonu práce: Ústav informatiky AV ČR, v. v. i., Pod Vodárenskou věží 271/2, 182 00 Praha 8
Nástup: 1. 3. 2024 nebo dle dohody

Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou).
Pracovní úvazek: plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku - min. 0.5 FTE).

V případě Vašeho zájmu se budeme těšit na Váš strukturovaný životopis (v ČJ i AJ) včetně motivačního dopisu (v ČJ) na emailu: bradyadmin@cs.cas.cz