Výběrová řízení

18. 09. 2024
Ústav analytické chemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vedoucí hospodářské správy.

Ústav analytické chemie Akademie věd České republiky, v. v.

vyhlašuje výběrové řízení na pozici

Vedoucí hospodářské správy

Ústav analytické chemie AV ČR, v. v. i., hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici vedoucí hospodářské správy. Oddělení hospodářské správy zajišťuje komplexní podporu vedení ústavu a jednotlivým vědeckým týmům v oblasti administrativní, ekonomické a technické.

Náplň práce:

  • Koordinace činností oddělení hospodářské správy v oblasti ekonomické, personální a technické, včetně operativní a metodické spolupráce s odbornými odděleními Kanceláře akademie věd AV ČR
  • Zabezpečení specializované odborné činnosti v oblasti majetkové, majetkoprávní s aplikací příslušných právních předpisů v praxi včetně jednání na úřadech
  • Zajištění přípravy a realizace zadávání veřejných zakázek a výběrových řízení
  • Zajišťování manažerskoekonomické agendy organizace včetně ekonomických rozborů a kontrolní činnosti
  • Zajištění fungování vnitřního kontrolního systému, zpracování žádostí o dotace, vyhodnocení hospodaření pro zřizovatele a poskytovatele dotací, včetně průběžných a závěrečných zpráv
  • Tvorba a aktualizace vnitřních předpisů a interních směrnic
  • Spolupráce s řešiteli grantů/projektů
  • Vedení týmu lidí na úseku ekonomickém, personálním a technickém

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v oboru ekonomickém/technickém/management/právo
  • Znalost zákona o v. v. i, zákona o rozpočtových pravidlech, zákona o zadávaní veřejných zakázek, zákona o registraci smluv apod.
  • Orientace v účetní a daňové legislativě a personální agendě
  • Znalost prostředí v. v. i. nebo VŠ výhodou
  • Organizační, komunikační a koordinační schopnosti
  • Odpovědnost, samostatnost
  • Aktivní znalost anglického jazyka výhodou
  • Pokročilá znalost práce na PC – MS Office, znalost práce v ekonomických informačních systémech
  • Zkušenost s vedením kolektivu
  • Praxe v oboru nejméně 5 let

Nabízíme:

  • Pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, po uplynutí možnost sjednání na dobu neurčitou
  • Práci na plný úvazek
  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce, zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • Příležitostně možnost práce na dálku
  • 5 týdnů dovolené
  • Příspěvek na stravu a na produkty spoření na stáří
  • Pracoviště v centru Brna s možností parkování
  • Možnost dalšího profesního vzdělávání včetně jazykových kurzů

Předpokládaný nástup: nástup možný ihned po ukončení výběrového řízení nebo dle dohody

V případě zájmu nám zašlete Váš profesní životopis spolu s motivačním dopisem na e-mail  skvrnova@iach.cz.

Do předmětu e-mailu prosím uveďte: VŘ vedoucí HS.

Vybraní kandidáti a kandidátky budou na základě vyhodnocení zaslaných materiálů pozváni k osobnímu pohovoru.

UIACH AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k pohovoru pouze vybrané kandidáty/kandidátky i právo žádného z kandidátů/kandidátek nevybrat.

Zasláním životopisu dáváte souhlas se zpracováním a uchováním osobních údajů pro účely evidence Vaší osoby jako uchazeče o zaměstnání na Ústavu analytické chemie AV ČR, v. v. i., dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně osobních údajů (GDPR). Po ukončení výběrového řízení bude provedena skartace těchto materiálů.