Výběrová řízení

18. 09. 2024
Ústav analytické chemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Finanční manažer pro projekt OP JAK.

Ústav analytické chemie Akademie věd České republiky, v. v. i

vyhlašuje výběrové řízení na pozici

Finanční manažer

pro projekt OP JAK

Ústav analytické chemie AV ČR, v. v. i., hledá novou posilu projektového týmu na pozici finančního manažera/manažerky pro projekt v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský.

Náplň práce:

  • Zodpovědnost za finanční stránku realizace projektu a za plnění podmínek způsobilosti výdajů projektu
  • Příprava finanční části zprávy o realizaci projektu
  • Vyplňování a úprava žádostí o platby
  • Dohled nad realizací výdajů v souladu s metodickou dokumentací OP JAK, tj. dodržování podmínek způsobilosti výdajů projektu
  • Zodpovědnost za správné prokazování výdajů projektu
  • Shromažďování podkladů k doložení způsobilosti výdajů
  • Sledování čerpání rozpočtu projektu, plnění finančního plánu projektu
  • Sestavování průběžné a závěrečné finanční zprávy o realizaci projektu ve spolupráci s řešitelským týmem
  • Odpovědnost za plán a plnění výběrových řízení a alokaci lidských zdrojů v projektu
  • Spolupráce s projektovým manažerem, administrátorem projektu, účetními a dalšími členy týmu; spolupráce s vědeckými garanty za věcné plnění projektu
  • Komunikace s poskytovatelem podpory a s projektovými specialisty partnerských institucí
  • Spoluúčast na kontrolách/auditech projektu
  • Zpracování a archivace projektových dokumentů

Požadujeme:

  • Vzdělání VŠ/SŠ ekonomického směru
  • Zkušenost s přípravou, administrativou a projektovým nebo finančním řízením operačních programů, nejlépe OP JAK
  • Výhodou je orientace v národních programech podpory výzkumu a vývoje např. (OP VVV, GAČR, TAČR) i v programech EU (např. Horizon Europe)
  • Aktivní znalost anglického jazyka
  • Výborné komunikační schopnosti a schopnost spolupráce
  • Výborná znalost práce na počítači (Excel, Word), práce s internetem, znalost programů MS2014+/MS2021+ výhodou
  • Samostatnost, pozitivní a proaktivní přístup k práci
  • Znalost prostředí VVI nebo VŠ výhodou

Nabízíme:

  • Pracovní smlouva na dobu určitou do konce roku 2028 s možností prodloužení
  • Práci na zkrácený úvazek 0,4 s možností navýšení
  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce, zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • Odpovídající mzdové ohodnocení
  • Pracoviště v centru Brna s možností parkování
  • 5 týdnů dovolené
  • Flexibilitu práce, možnost částečné práce na dálku
  • Příspěvek na stravování a na produkt spoření na stáří
  • Možnost dalšího profesního vzdělávání včetně jazykových kurzů

Předpokládaný nástup: nástup možný ihned po ukončení výběrového řízení nebo dle dohody

V případě zájmu nám zašlete Váš profesní životopis spolu s motivačním dopisem, ve kterém popište své dosavadní zkušenosti s projekty OP na e-mail dvorackova@iach.cz. Do předmětu e-mailu prosím uveďte: VŘ finanční manažer OP JAK.

Vybraní uchazeči budou na základě vyhodnocení zaslaných materiálů pozváni k osobnímu pohovoru.

UIACH AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané uchazeče i právo žádného z uchazečů nevybrat.

Zasláním životopisu dáváte souhlas se zpracováním a uchováním osobních údajů pro účely evidence Vaší osoby jako uchazeče o zaměstnání na Ústavu analytické chemie AV ČR, v. v. i., dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně osobních údajů (GDPR). Po ukončení výběrového řízení bude provedena skartace těchto materiálů.