
Výběrové řízení na hodnotitele v OP VVV
20. 05. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výzvu pro zájemce o pozice externích hodnotitelů Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Jedná se o hodnocení žádostí o podporu v Prioritní ose 1: Posilování kapacit pro kvalitní výzkum; Prioritní ose 2: Rozvoj vysokých škol a lidských zdrojů pro výzkum a vývoj a v Prioritní ose 3: Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání.
Pro úspěšné podání přihlášky do výběrového řízení je nutné registrovat se do IS KP14+ a následně jeho prostřednictvím vyplnit a podat žádost o status hodnotitele v modulu Hodnotitel IS KP14+ nejpozději do 15. 6. 2016 do 14:00 hod.
Bližší informace naleznete zde: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/vyberove-rizeni-na-hodnotitele
Přečtěte si také
- Horizont 2020 – informační týden pro výzvy 2017 Societal Challenge 2
- Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhlašuje výzvu na doplnění expertů ve vědeckých komisích
- Výstava European Space Expo
- ČR se stala členem ICOS ERIC
- Iniciativa European Cloud
- Evropská komise spustila společnou webovou stránku: Research and Innovation Observatory – Horizon 2020 Policy Support Facility
- Evropský týden regionů a měst 2016: Master Class pro mladé vědce
- Vyjádřete se k Amsterdamské výzva k Open Science do 14. 4. 2016
- Seminář: Výzkum, vývoj a inovace ve statistikách a analýzách, 14. 4. 2016
- Evropské komise zveřejnila zprávu o investicích v souvislosti s jadernou bezpečností
Chemické vědy
Vědecká pracoviště
- Ústav analytické chemie AV ČR
Ústav anorganické chemie AV ČR
Ústav chemických procesů AV ČR
Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR
Ústav makromolekulární chemie AV ČR
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
Chemický výzkum navazuje na tradici vytvořenou významnými českými chemiky jako Rudolfem Brdičkou, Jaroslavem Heyrovským, Františkem Šormem či Ottou Wichterlem. V teoretické i experimentální fyzikální chemii je výzkum orientován na vybrané úseky chemické fyziky, elektrochemie a katalýzy. Anorganický výzkum je zaměřen na přípravu a charakterizaci nových sloučenin a materiálů. Výzkum v oblasti organické chemie a biochemie se soustřeďuje zejména na medicínu a biologii s cílem vytvořit nová potenciální léčiva a dále do ekologie. V oblasti makromolekulární chemie jde o přípravu a charakterizaci nových polymerů a polymerních materiálů, které lze využít v technice, v biomedicíně a ve výrobních, zejména separačních, technologiích. Analytická chemie rozvíjí separační analytické techniky, zejména kapilární mikrometod, a dále se zaměřuje na metody spektrální. Chemicko-inženýrský výzkum je orientován na vícefázové systémy, homo- a heterogenní katalýzu, termodynamiku a moderní separační metody. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1270 zaměstnanci, z nichž je asi 540 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.