
Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
16. 01. 2025
Mezinárodní organizace EASAC zveřejnila výzvu na pozici peer reviewera pro nově připravovanou zprávu na téma "Meat Alternatives".
EASAC hledá experty s odbornými znalostmi v oblasti environmentálních, zdravotních, technologických, společenských a regulačních aspektů týkajících se alternativ masa. Podrobnosti o projektu a informace o požadovaných odborných znalostech peer reviewera naleznete v přiloženém pdf dokumentu. Návrh zprávy určený k odborné recenzi by měl být k dispozici do konce února 2025. Termín pro zaslání finální recenze je stanoven na konec března 2025.
Pro více informací týkajících se výzvy i požadovaných dokumentů k nominaci (CV, doporučení ředitele/ředitelky ústavu) kontaktujte prosím sekretariát Vašeho ústavu. Interní deadline pro nominaci je 31. leden 2025.
Foto: Pixabay
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- První část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
Matematika, fyzika a informatika
Vědecká pracoviště
- Astronomický ústav AV ČR
Fyzikální ústav AV ČR
Matematický ústav AV ČR
Ústav informatiky AV ČR
Ústav jaderné fyziky AV ČR
Ústav teorie informace a automatizace AV ČR
Fyzikální výzkum pokrývá široké spektrum problémů, od základních složek hmoty a fundamentálních přírodních zákonů, zahrnující i zpracování dat z velkých urychlovačů, až po fyziku plazmatu při vysokých tlacích a teplotách, fyziku pevných látek, nelineární optiku a jadernou fyziku nízkých a středních energií. Astrofyzikální výzkum se soustřeďuje na výzkum Slunce – především erupcí, na dynamiku těles slunečního systému a na vznik hvězd a galaxií. V matematice a informatice se studují jak vysoce abstraktní disciplíny jako logika a topologie, tak i statistické metody a diferenciální rovnice a jejich numerická řešení. Přitom i čistě teoretické výzkumy v oblastech, jakou jsou např. neuronové sítě, optimalizace a numerické modelování, bývají často motivovány konkrétními problémy nejen v přírodních vědách. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1600 zaměstnanci, z nichž je asi 630 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.